test

Wielkanoc

 Zapraszamy Koleżanki na spotkanie Świąteczne w dniu 31 marca 2023r o godz. 16 w restauracji "Krakowskie Klimaty".

Zapisy i wpłata w klubie w godzinach dyżurów. 

 

Czytaj dalej...

1,5 %

Zapraszamy do rozliczenia podatku PIT za 2022r razem z nami.

Amazonki krakow  po lewej stronie ekranu  1%. System Pitax bardzo łatwo i sprawnie rozlicza podatek.

Dziękujemy za każde  1,5 % dla naszej Organizacji.

Czytaj dalej...

Pączki, pączki

 Spotkałyśmy się w naszym klubie żeby podtrzymać tradycję . Doskonale pączki - domowe i cukiernicze  przegryzałyśmy faworkami. .Niestety koniec karnawału, czas tak szybko leci. Teraz śledziówka i post. A czas szybko leci i czekamy na następny karnawał.

16 luty 2023r.

zdjecie facebook amazonki krakow

Czytaj dalej...

Różowe środy w NFZ

Różowe środy z Amazonkami w małopolskim NFZ

W każdą drugą środę miesiąca w sali obsługi klientów małopolskiego NFZ (Kraków, ul. Wadowicka 8W) będą dyżurować przedstawicielki Krakowskiego Towarzystwa Amazonki.

Różowe środy to okazja do nauki samobadania piersi i rozmowy o profilaktyce ich chorób.

Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje program wczesnego wykrywania raka piersi. W ramach niego bezpłatnie i bez skierowania raz na dwa lata mogą zbadać się wszystkie panie w wieku 50-69 lat.

Rak piersi niezmiennie jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród Polek. Co roku taką diagnozę w gabinecie lekarskim słyszy ok. 18-20 tys. kobiet. Ponad 6 tys. z nich nie udaje się pomóc.

Nowotwór piersi nie musi być wyrokiem, kluczem do zwycięstwa jest jednak jego wczesne wykrycie. O roli profilaktyki będziemy przypominać razem z Krakowskim Towarzystwem Amazonki, które od lat działa na rzecz kobiet dotkniętych rakiem piersi.

W każdą drugą środę miesiąca w sali obsługi klientów małopolskiego NFZ (Kraków, ul. Wadowicka 8W) w godz. 12-14 zaplanowano dyżury Amazonek. Pierwszy z nich odbędzie się już w tym tygodniu (środa 8 lutego). Spotkanie z przedstawicielkami stowarzyszenia to okazja do wymiany doświadczeń związanych ze starciem z nowotworem, rozmowy o profilaktyce raka piersi i nauki na fantomach prawidłowego samobadania piersi, które każda kobieta powinna

W ramach programu profilaktyki nowotworów piersi, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, z darmowych badań mogą skorzystać wszystkie kobiety w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonywanej tego rodzaju diagnostyki w ciągu ostatnich 24 miesięcy oraz te, które ze względu na obciążenie czynnikami ryzyka, otrzymały pisemne wskazanie do jej ponownego wykonania po upływanie roku.

Mammografia jest obecnie wykonywana w 29. pracowniach stacjonarnych w naszym regionie oraz na pokładzie specjalnych, mobilnych gabinetów. Docierają one przede wszystkim do małych i średnich miast oraz wsi, dzięki czemu panie mają możliwość zbadania się bez konieczności dalekich podróży. Niepotrzebne jest skierowanie, nie ma znaczenia również adres zamieszkania.

Badania przeprowadzane w mammobusach nie odbiegają standardem od tych przeprowadzanych w stacjonarnych punktach, a do ich wykonywania jest wykorzystywany taki sam sprzęt. Tylko w lutym mammobusy wyjadą na drogi Małopolski 86 razy. Mobilne pracownie dotrą do m.in. Korzennej, Laskowej, Michałowic, Koniuszy, Kłaju czy Spytkowic. Szczegółowy harmonogram ich postojów jest dostępny w zakałdace Profiaktyka z NFZ  Tam znajduje się również lista stacjonarnych placówek, które wykonują bezpłatną mammografię w ramach programu przesiewowego.

Zapraszamy!

zdjecie Facebook amazonkikrakow

 

 

 

Czytaj dalej...

Dzień Babci w NFZ

Dzień Babci i Dziadka w Małopolskim NFZ

18-01-2023

Na wszystkie babcie i wszystkich dziadków będą czekać doradcy ds. profilaktyki. Pomogą zmienić nawyki żywieniowe z portalem diety.nfz.gov.pl, zaplanować aktywność fizyczną z programem „8 tygodni do zdrowia” i stworzyć kalendarz badań profilaktycznych, które dają szansę na wykrycie choroby zanim pojawią się pierwsze niepokojące objawy.

20 stycznia z myślą o wszystkich babciach, w SOK będą gościć przedstawicielki Krakowskiego Towarzystwa „Amazonki”. Porozmawiasz z nimi o profilaktyce nowotworów i nauczysz się samobadania piersi.

.Babciu, zadbaj o zdrowie!
20 stycznia
sala obsługi klientów MOW NFZ, Kraków ul. Wadowicka 8W
godz. 8-16

pomiary w kiosku profilaktycznym

konsultacje z doradcą ds. profilaktyki – zdrowe diety, kalendarz badań profilaktycznych

konsultacje z przedstawicielkami Krakowskiego Towarzystwa „Amazonek” i nauka samobadania piersi (godz. 12-14)

Nasze Koleżanki  (Kazimiera Misiak , Barbara Kozłowska) rozdawały informatory, ulotki. Pokazały na fantomach jak należy wykonywać samobadanie piersi.

Czytaj dalej...

Przerwa świąteczna

Na Święta Bożego Narodzenia oraz na nadchodzący Nowy Rok 2023 dużo radości, zdrowia i dobroci od ludzi, szczęścia rodzinnego oraz niosącego pokój błogosławieństwa Bożego
życzą  Amazonki z Krakowa.
 
 
 
    Przerwa  świąteczno -  noworoczna  od 16 grudnia 2022r. do 8 stycznia 2023r.
   Zapraszamy od 9 stycznia 2023r.
Czytaj dalej...

Świąteczne spotkanie 2022r.

Uroczysty piątkowy  (16.12.2022r.) Wieczór Wigilijny krakowskich Amazonek w restauracji " Krakowskie Klimaty" z udziałem zaprzyjaźnionych i nas wspierających Przedstawicieli Urzędu Miasta Krakowa, Narodowego Instytutu Onkologii, Far- Med oraz dbającej o naszą kondycję Rehabilitantki. Podziękowania, prezenty, pyszne potrawy i wspaniała atmosfera.

Wzajemne życzenia  wszystkich  Koleżanek i Gości.

Życzymy Wszystkim dużo zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2023. 

                                

zdjęcia facebook amazonki krakow

Czytaj dalej...