test

Święto Rodziny Krakowskiej

Podczas Święta Rodziny Krakowskiej w niedzielę 25 maja 2024r. na terenach Tauron Areny krakowskie Amazonki przeprowadziły akcję "Badamy nie tylko Mamy". Zainteresowanie było wielkie, kobiety z całymi rodzinami podchodziły do naszego stoiska ucząc się na fantomach samobadania piersi. Rozdałyśmy dużą ilość ulotek i informatorów. Była to masowa impreza, którą odwiedził sam Prezydent miasta Krakowa.

zdjęcia facebook amazonki krakow

Czytaj dalej...

NFZ w maju 2024

24 maja 2024r kolejne spotkanie z kobietami w Oddziale Małopolskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Młode kobiety chętnie brały ulotki pokazujące w jaki spsób wykonywać samobadnie piersi. Mogły na fantomie piersi spróbować znaleźć zmiany w strukturze piersi.

Kobiety badajmy się regularnie.

zdjecia facebook amazonki krakow

Czytaj dalej...

Bańska Niżna

 

W dniach od  20 do 23 maja 2024 r w ramach wyjazdu integracyjnego  20 krakowskich Amazonek

przebywało w miejscowości Bańska Niżna w pensjonacie „ Agroturystyka u Szaflarskich”.

Korzystałyśmy ze zdrowotnych  i relaksujących  kąpieli w basenach  termalnych  GORĄCY POTOK, które znajdowały się blisko zamieszkania oraz z górskich wędrówek na świeżym powietrzu.

Towarzyszyła nam piękna panorama Tatr, uroki wiosennej, majowej pory roku.

Gospodarze zapewnili wspaniałe wyżywienie  wraz ze zorganizowaniem ogniska oraz wszelaką pomoc. Dopisała także pogoda, humory i zdrowie.

 

Wyjazd był współfinansowany przez Wdział Polityki i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa

w ramach zadania  publicznego „ Integracja sportowa i rehabilitacja kobiet po operacji raka piersi”.  

Zdjęcie facebook amazonki krakow

Czytaj dalej...

Wielkanocne spotkanie

Szybko minął czas między świętami. Spotkałyśmy się jak zwykle w naszej zaprzyjaźnionej restauracji "Krakowskie Klimaty" aby przy świątecznym stole złożyć sobie i swoim rodzinom  życzenia świąteczne:

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei , miłości i zdrowia.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja.

(20 marzec 2024r.)

zdjęcia facebook amazonki krakow

Czytaj dalej...

Bezpieczny Senior

W sobotni wieczór 16 marca 2024r. w Nowohuckim Centrum Kultury  Urząd Miasta Krakowa zorganizował spotkanie  pt. "Bezpieczny Senior". Spotkanie otworzył Andrzej Kulig  Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej przekazując nam jakie możliwości daje miasto seniorom. Seniorzy mogą być aktywni w Centrach Aktywności Seniorów  (jest takich placówek 56 w mieście ). Dla seniorów funkcjonują programy pomocowe: asystent dla seniorów 85+ i osób z niepełnosprawnościami 70+, opieka podologa, meleks70+, złota rączka, opieka wytchnieniowa. - projekty te ułatwiają życie starszym mieszkańcom miasta.

W krótkiej prezentacji przedstawiciel Miejskiej Komendy Policji przedstawił zagrożenia na  jakie mogą być narażeni seniorzy  oraz sposoby jak się ich ustrzec.

Na zakończenie specjalny koncert zespołu Wawele.

zdjecia facebook amazonki krakow

Czytaj dalej...

Dzień Kobiet - Galeria Nowe Czyżyny

Akcja na Dzień Kobiet zorganizowana w Galerii Nowe Czyżyny (9.03.2024r). Nauka samobadania piersi, profilaktyka i rozdawanie materiałów szkoleniowych przez krakowskie Amazonki. Duże zainteresowanie podchodzących do stolika.

zdjęcia facebook amazonki krakow

Czytaj dalej...