test

spotkanie Wielkanocne 2018r

Wielkanocne spotkanie krakowskich „Amazonek”

 

Radując się nadchodząca wiosną i w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne krakowskie „Amazonki” wzięły udział w uroczystym przedświątecznym  spotkaniu, które odbyło się w środę, 21 marca 2018r. w restauracji „Krakowskie Klimaty”. Przy odświętnie przystrojonych stołach zasiadło ponad 30 Pań.

Wszystkich gości powitała Maria Borowiecka, prezes Krakowskiego Towarzystwa Amazonki. Dziękując Paniom za liczne przybycie na klubowe, wielkanocne „śniadanie”, podkreśliła jak ważne jest w życiu rodzinnym, towarzyskim i organizacyjnym wzajemne wsparcie, przyjaźń, serdeczność i obecność. Poinformowała także o bardzo bolesnych sprawach, które wydarzyły się w ostatnim czasie.

- Jeszcze nie tak dawno spotkałyśmy się w tym miejscu na wigilijnej wieczerzy. Minęło tak niewiele czasu, ale dla nas, krakowskich „Amazonek”, był to bardzo długi, trudny i smutny czas. Odeszły od nas Drogie nam Koleżanki: Śp. Stasia Podgajny, Śp. Danusia Franczak i Śp. Zosia Rybka. Towarzyszyłyśmy Im w Ich ostatniej, ziemskiej drodze i Pożegnałyśmy Je godnie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym – mówiła Maria Borowiecka. Pani prezes podziękowała „Amazonkom”, które wzięły udział w uroczystościach pogrzebowych Zmarłych Koleżanek i poprosiła wszystkich obecnych o uczczenie pamięci Zmarłych minutą ciszy.

Poinformowała również o ciężkiej chorobie Koleżanki Krysi Kumor, która przebywa w szpitalu i bardzo potrzebuje wsparcia duchowego, jak i obecności przyjaciółek z Klubu.

Na zakończenie swojego oficjalnego wystąpienia Maria Borowiecka złożyła wszystkim członkiniom KT „Amazonki”, ich Rodzinom i Przyjaciołom wielkanocne życzenia. – Z całego serca życzę Wam wszystkim zdrowych, szczęśliwych, radosnych, wiosennych i przepełnionych wielką nadzieją na dobro Świąt Wielkanocnych – powiedziała. Powitała również i przedstawiła w gronie „Amazonek” nową koleżankę, życząc jej, by ”czuła się wśród nas, jak w dobrej rodzinie”.

Podczas wspólnego spożywania wielkanocnych potraw m.in. jajeczek z chrzanem, sałatek, wędlin, żurku białego, piaskowych bab, był czas na rozmowy, wymianę informacji i snucie planów na ciepłe pory roku. Były rozmowy o planowanych wycieczkach, zajęciach rehabilitacyjnych na basenie, na sali gimnastycznej i w terenie, wspólnych wyjściach na wydarzenia kulturalne oraz codziennej pracy ochotniczek i ważnych sprawach rozwiązywanych na dyżurach klubowych.

 

***

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim naszym Koleżankom, które z różnych powodów nie mogły przybyć na przedświąteczne „jajeczko” życzymy radości przeżywania Świąt Zmartwychwstana Pańskiego. Dużo zdrowia, radości, osobistego i rodzinnego szczęścia. Wiosny w sercach!

 

 redakcja:ZK-M

zdjecia facebook amazonki krakow