test

wigilia 2017r

Bożonarodzeniowe spotkanie krakowskich "Amazonek"

 

Jak co roku w grudniu, w czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, Krakowskie "Amazonki" spotkały się na wspólnej wigilii, by podziękować sobie wzajemnie za mijający rok i złożyć życzenia Bożonarodzeniowe   i Noworoczne.

 20 grudnia br., przy choince i świątecznie nakrytych stołach, w restauracji "Krakowskie Klimaty" zasiadło ponad 40 Pań z Krakowskiego Towarzystwa "Amazonki" oraz zaproszeni Goście, z którymi członkinie Klubu współpracowały podczas mijającego roku. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu "Amazonek" i kolędą. Wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i  złożyli sobie życzenia.

 Oficjalnie uroczystość rozpoczęła Maria Borowiecka, prezes KT "Amazonki", która podziękowała za pracę na rzecz kobiet cierpiących na raka piersi. Podkreśliła szczególnie wkład pracy i wagę zaangażowania ochotniczek, które niosą pomoc potrzebującym wsparcia kobietom, biorą udział w szkoleniach, konferencjach, spotkaniach, konkretnej pracy mającej na celu profilaktykę raka piersi, organizują wsparcie i są obecne tam, gdzie ich pomoc jest oczekiwana i konieczna.

Podziękowała także znakomitym Gościom przybyłym na spotkanie:

 -Przedstawicielkom Urzędu Miasta Krakowa : Pani Jadwidze Starnawskiej-Kasprzyk z Biura ds. Ochrony Zdrowia i Pani Beacie Byszewskiej reprezentantce  Wydziału Spraw Społecznych,

 - Drogim Lekarzom- Chirurgom z Centrum Onkologii, którzy zawsze służą nam swoją pomocą : Pani dr med. Elżbiecie Marczyk i Panu dr med. Zbigniewowi Daraszowi,

 - Stałemu uczestnikowi w naszych wieczerzach Wigilijnych, Przedstawicielowi  Far-Med. Panu dr Henrykowi Sobańskiemu.

 Dziękując Im za współpracę, wsparcie, stałą obecność, a przede wszystkim zrozumienie powagi i konieczności działań statutowych KT "Amazonki", podkreśliła, że wiele przedsięwzięć nie byłoby możliwych do realizacji bez pomocy przedstawicieli innych organizacji i urzędów. 

 Maria Borowiecka wspominała również nieżyjące koleżanki, które w ciągu ponad 25 lat działalności Klubu pracowały na rzecz KT "Amazonki", a wśród nich Śp. Grażynę Korzeniowską, wieloletnią prezes Stowarzyszenia.

 Wigilia krakowskich "Amazonek" miała uroczysty charakter i była spotkaniem serdeczności, życzliwości i przyjaźni, sprawdzonych w chwilach dla człowieka najcięższych - choroby i cierpienia.

 Podczas kosztowania wigilijnych potraw wybrzmiało wiele słów podziękowań za dobro mijającego roku  i nadziei, że "zdrowie i pomyślność będą z nami". Spotkanie było także okazją do skosztowania tradycyjnych, wigilijnych dań i opowieści o tradycjach świątecznych pielęgnowanych w naszych domach i lokalnych społecznościach. Na stołach, przystrojonych pachnącymi gałęziami iglaków, pojawiły się: pysznie przyrządzony karp smażony z czerwoną kapustą, pierogi ruskie i z grzybami, barszcz czerwony z uszkami, kompot z suszonych owoców oraz pachnący jabłecznik.

 Wszystkim koleżankom i przyjaciółkom "Amazonkom" oraz ich Rodzinom życzymy: zdrowia, radości, miłości, pokoju i błogosławieństwa na Nowy 2018 Rok. Niech się darzy!

Zdjęcia Facebook Amazonki krakow